Dolegliwości bólowe po ekstrakcji zęba

Witam.Tydzień temu usunęłam zatrzymaną górną ósemkę.W 4 dobie pojawił się ból, w 5 dobie udałam się do chirurga przeprowadzającego zabieg.Nastąpił rozpad skrzepu.Ranę przepłukano,zdjęto szwy i zalecono domowe płukanie roztworem soli fizjologicznej (uczulenie na aspirynę uniemożliwia leczenie nipasem).Jak długo mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe i czy takie postępowanie wystarczy by wyleczyć ranę? Dziękuję.

Najlepiej zabiegi gabinetowe wykonywać co dzień. W domu można płukać jamę ustną płynem Eludril ( na zasadzie przelewania ). Czas potrzebny na ustąpienie dolegliwości bólowych jest różny i zależy od różnych czynników. Konieczne kontrole u lekarza prowadzącego.

Witam serdecznie,
W przypadku suchego zębodołu dolegliwości najczęściej utrzymują się około tygodnia od momentu pojawienia się pierwszych objawów. Takie postępowanie powinno wystarczyć, trzeba jednak pamiętać, aby nie płukać intensywnie (zarówno przy oczyszczaniu rany pozabiegowej solą fizjologiczną, jak i przy codziennym funkcjonowaniu). Ponowne wypłukanie skrzepu wydłuży znacznie gojenie.