Ból gardła, biały nalot na języku oraz nawracające zapalenie dróg rodnych i świąd odbytu

Witam mój problem polega na bólu gardła bardzo dużym białym nalocie na języku ,nawracające zapalenia dróg rodnych i świąd ból odbytu, te objawy ma już od roku cały czas ,brałam leki na grzybicę leczenie nic nie pomogło biorę czopki dopochwowe i doodbytnicze oraz tabletki na gadło i nic nie pomaga
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. W takim wypadku warto pobrać wymazy z okolic objętych dolegliwościami. Umożliwi to jednoznaczne określenie z jakimi drobnoustrojami mamy do czynienia i wdrożenie odpowiedniego, celowanego leczenia.