Nawracający ból gardła i nalot na języku

Witam. Od ok miesiąca męczę się z ciągle nawracającym bólem gardła.Mam białawy nalot na języku, bliżej gardła. Byłam u lekarza. Dostałam Azitrolek jako antybiotyk, Chlorchinaldin i obecnie Dezaftan. Wcześniej próbowałam płukać gardło Hascoseptem, wodą utlenioną i wspomagać się tabletkami na gardło. Bezskutecznie. Ból gardła powraca. Co to może być? Jak leczyć? Czy odpowiednie byłoby skierowanie do laryngologa lub wymaz z gardła i jak wyprosić ewentualnie to u lekarza domowego? Z góry dziękuję

Witam! Opisane objawy mogą mieć związek z infekcją grzybiczą. Myślę że w tym wypadku jak najbardziej warto wykonać posiew i wdrożyć odpowiednie, celowane leczenia. Dolegliwości mogą wiązać się również z chorobą refluksową, powodującą zarzucanie kwaśnej treści żołądka do przełyku i gardła, co z kolei sprzyja powstawaniu zakażeń i dolegliwości bólowych.