Czy jest jakaś maść, aby złagodzić ból zęba u dziecka?

Witam, mam syna lat 9- ma bolącą 4 górną jest ona otwarta teraz zebrała się ropa (przy dziąśle i może w środku)stomatolog kazał przepłukiwać wodą utlenioną czy jest jakaś maść aby złagodzić ból dziecka? Nie ukrywam, że wyrwanie mlecznej 4 to ostateczność.

Można popsikać lekiem na gardło w rodzaju tantum verde albo hascosept albo użyć żelu orajel - ale to tylko na dziąsło zadziała przeciwbólowo, na ząb nie .
Na stan zapalny zęba polecam płukanie szałwią lub dentoseptem, działają silnie przeciwazapalnie. Jeśli dziecko nie chce płukać to można psikać sprayem - tymsal , ma to samo działanie .

Ząb boli ze względu na jego stan - najlepiej stosować się do zalecen lekarza ( oczywiście może Pani stosować u dziecka preparaty dostępne w aptece ), a w ostateczności usunąć zęba.