Ból gardła dzień przed gastroskopią

Witam Proszę o szybka odpowiedz. Jutro mam gastroskopie z powodu utrzymujacej sie anemi. Dzis bardzo boli mnie gardło, zapalenie czy cos jest bardzo czerwone, ledwo przelykam sline, czy ta gastroskopie mozna wykonac, czy lepsze byłoby jej przełożenie???Czy podczas badania moze dojść do większych skutków ubocznych, czy gardło nie podrazni sie jeszcze bardziej, jakis stan zapalny czy cos? Proszę o radę jak było by lepiej Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to tak naprawdę od poziomu hemoglobiny i stanu pacjenta. Oczywiście zabieg ten również podrażnia w pewnym stopniu błonę śluzową gardła, dlatego odpowiednie wskazania należy określić na podstawie wyników badań.