Czy wyniki badania krwi i gastroskopii mogą wskazywać na anemię?

Witam i prosze o wskazowki Zrobilam sobie morfologie z rozmazem prywatnie Wynik badania ukladu czerwonokrwinkowego sa dolnej granicy normy co moze swiadczyc o poczatkujacej anemi ?Wykonalam gastroskopie Wynik histapatologiczny Przewlekle chroniczne zapalenie blony sluzowej zoladka i H.pylory dodatni Usg ginekologiczne w normie ,usg brzucha w normie Co moze powodowac anemie?Prosze mi napisac jakie powinnam jeszcze badania wykonac aby wiedziec co jest przyczyna Czy kolonoskopie powinnam wykonac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro wyniki są jeszcze w normie raczej wstrzymała bym się jeszcze z kolonoskopia. Zapalenie żołądka także może trochę obniżać wartość hemoglobiny jak również obfite miesiączki.
Pozdrawiam