Ból głowy a objawy anemia

Dzień dobry kolejny dzień mnie bili głową czy to objawy anemi Czy innej choroby?

Magdalena StusiĹska

Ból głowy może być objawem wielu chorób- jeśli nie przechodzi od wielu dni proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Witam!
Bóle głowy mogą być objawem wielu chorób, również anemii. Często szukanie ich przyczyny jest długie, wymaga licznych badań i mimo to nie udaje się uchwycić przyczyny.
Anemia jest jedną z częstszych przyczyn bólów głowy i można ją łatwo rozpoznać. W tym celu należy wykonać morfologię krwi.
Jeśli bóle są nasilone, nie ustępują po zwykłych środkach przeciwbólowych i towarzyszą im nudności, sztywność karku lub zaburzenia widzenia należy niezwłocznie zgłosić się do szpitalnego oddziału ratunkowego (objawy takie mogą występować np. w zapaleniu opon mózgowych)