Ból głowy i katar w 19. tygodniu ciąży

Dzień Dobry. Miesiąc temu zaczęła boleć mnie głowa tylko na czole,jeden seans trwał 8 dni póżniej przeszło, po tygodniu znowu zaczęła boleć mnie głowa.Dodatkowo od 5dni mam karat wodnisto-żółtawy,ból i drapanie gardła (zmiana głosu,gardło czerwone),stan podgorączkowy i ciągle jest mi zimno. Dodam, że jestem w 19tygodniu ciąży i przebywam na terenie UK, tutaj lekarze powiedzieli mi "proszę wziąć paracetamol" i odesłali do domu. Nie zażywam żadnych leków.Pracuje w chłodni. Co mam robić?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie morfologię oraz CRP i z wynikami udać się najlepiej do polskiego lekarza, który w razie potrzeby zaleci Pani leki inne niż paracetaamol... teraz może się Pani również wspomagać pastylkami do ssania z maliną, propolisem oraz witaminą C - powinny złagodzić stan zapalny i drapanie w gardle. Warto również zakupić sobie wspomagająco syrop dla kobiet w ciąży np. z zawartością koncentratu soku z malin i czarnych porzeczek oraz biologicznie czynny wyciąg z czosnku i witaminy C. Powinna Pani również udać się na zwolnienie, praca w chłodni w takim stanie i w ciąży nie jest zalecana...

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz