Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile można stosować leku na gardło w ciąży?

Witam, Czy w ciąży można stosować tabletki Orofar Max na ból gardła ? Jestem w 2 trumestrze ciąży (16 tydzień). Ewentualnie, jaka dawka pastylek dziennie jest bezpieczna ? Na ulotce jest informacja, ze nie powinno się przekroczyć dawki 6 tabletek dziennie w przypadku dorosłego człowieka, a jak jest z kobietami w ciąży ?
KOBIETA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w skład leku wchodzi cetylpirydyna o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym oraz lidokaina, mająca działanie znieczulające. Z uwagi na obecność tych dwóch substancji Orofar Max nie powinien być stosowany przez ciężarne, zatem sugeruję, by zastosowała Pani leki przeznaczone stricte dla ciężarnych bądź też zgłosiła się do internisty, który wdroży odpowiednie leczenie (w przypadku długotrwałego bólu gardła o podłożu infekcyjnym). O bezpiecznych w ciąży lekach przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy.

W składzie bezpiecznych dla ciężarnych leków na ból gardła dostępnych w aptece znajduje się propolis oraz inne naturalne składniki (malina i witamina C). O propolisie przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/propolis-sklad-dzialanie-przepis-na-masc-i-nalewke-z-propolisu.

Również zioła i mieszanki ziół są bezpiecznym, domowym sposobem na dolegliwości bólowe jamy ustnej i gardła. Może Pani płukać gardło m.in. zaparzonym rumiankiem lub lipą. Więcej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bol-gardla-w-ciazy-leczenie-wzmocnienie-odpornosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy