Czy taką herbatę można stosować w ciąży?

Czy Herbata RICOLA można przyjmować w trakcie ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

herbata Ricola to kompozycja składająca się z 13 ziół. Stosowana jest w celu łagodzenia objawów przeziębienia, takich jak ból gardła.

Aby stwierdzić, czy można ją spożywać w ciąży, warto zerknąć na skład. Niestety na pierwszym miejscu pojawia się cukier. Nie jest on zalecany, zwłaszcza w okresie ciąży, gdyż spożywany w nadmiarze może przyczynić się do cukrzycy ciążowej.

Ponadto zbyt duże ilości cukru w diecie ciężarnej poskutkują kolejnymi kilogramami, które dodatkowo obciążą kręgosłup i stawy. Z kolei nadwaga doprowadzić może do rozwoju groźnych chorób. Warto więc ograniczyć cukier w codziennym menu.

Drugim argumentem przemawiając za tym, aby nie pić herbaty Ricola w ciąży jest obecność w składzie ziół zakazanych w ciąży. Należy do nich krwawnik pospolity, tymianek, szałwia, biedrzeniec czy szanta zwyczajna.

Lepiej więc wypić herbatę miętową lub gotowe mieszanki przeznaczone dla kobiet w ciąży, o które proszę zapytać w aptece.

Pytania o zioła w ciąży znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-picie-naparow-z-ziol-moze-byc-szkodliwe-dla-kobiety-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeziebienie-w-ciazy-a-ziola, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ziola-stanowia-zagrozenie-dla-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.