Ból górnej części ud

Błagam o pomoc. Od kilku tygodni bolą mnie uda przy wchodzeniu po schodach. Bolą jak wstaję z krzesła, natomiast jeżeli nie ruszam jest wszystko OK. Mam 62 lata, niewielką nadwagę, moja praca to ruch, poza tym jestem bardzo aktywna. Zaznaczam, że przy chodzeniu nie ma bólu. Nie wiem, czy to ważne, byłam pod koniec września w sanatorium Solec-Zdrój i właściwe po tym leczeniu zaczęły mnie boleć (z przodu) uda. Serdecznie z góry dziękuję za pomoc. Dorota
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Z samego opisu można przypuszczać, że dość prawdopodobną przyczyną mogą być choroby stawu biodrowego np. zwyrodnienie czy zespół mięśnia gruszkowatego. Aby dokładnie określić przyczynę konieczna jest wizyta u ortopedy i dokładne badanie fizykalne. Po wstępnej ocenie ortopeda może zalecić ewentualne badanie obrazowe, a następnie po ustaleniu rozpoznania leczenie. W tej chwili nie da się nic powiedzieć, poza tym, że przyczyny naczyniowe oraz neurologiczne są mało prawdopodobne. Zachęcam do wizyty u ortopedy. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty