Ból i częste zawroty głowy

Witam, mam 16 lat i od 3 lat dokuczają mi mdłości. Miałam robione pełne badanie krwi, razem już nawet z pasożytami i moczem - wszystko jest idealnie. Brałam leki na helikobakterię, wrzody i nadkwasowość i nic mi nie pomogło. Mdłości mam non stop bez ustanku czasem tylko bardziej czy mniej, od dzieciństwa prawie cały czas boli mnie głowa. Zauważyłam, że mdłości jakby nasilają się z bólem głowy, często mi się kręci w głowie, mam czarno przed oczami jak wstaję i drażnią mnie niektóre zapachy. Miesiączki przechodzę dość boleśnie (nie jestem w stanie żyć w tym czasie normalnie), z reguły mam niskie ciśnienie i dość dużo stresu związane ze szkołą (chodzę do psychologa, ale prawdopodobnie wyklucza to nerwice itp.).

Pragnę dodać, że robiłam badania mózgu i głowy, nie mam żadnego guza ani nic. Już naprawdę nie wiem od czego to może być. Bardzo chciałabym się poczuć normalnie, dlatego proszę o pomoc jakie badanie powinnam jeszcze zrobić. Z góry dziękuję. :)

Witam!

Z opisu rozumiem, że zostały wykluczone choroby organiczne centralnego systemu nerwowego oraz choroby ogólnoustrojowe - głównie z zakresu układu pokarmowego. Biorąc pod uwagę występujące u Ciebie dolegliwości można by rozważać występowanie migrenowych bólów głowy z aurą. Warto doprecyzować wywiad w tym kierunku, choć wspominasz, że dolegliwości występują nieustannie. Wśród kryteriów migreny występują napady bólów głowy, zwykle jednostronne, uniemożliwiające funkcjonowanie, z towarzyszącymi nudnościami/wymiotami, światłowstrętem, nadwrażliwością na zapachy, dźwięki. Ataki mogą być poprzedzane tzw. aurą. Można pokusić się także o wykonanie EEG (elektroencefalogram) w celu wykluczenia padaczki. Zawroty głowy podczas wstawania z pozycji leżącej/siedzącej mogą wynikać z hipotonii ortostatycznej. Aby ją potwierdzić/wykluczyć można wykonać próbę ortostatyczną - czyli pomiar ciśnienia w pozycji leżącej oraz w pozycji stojącej (po pionizacji). Istnieje prawdopodobieństwo, że dolegliwości mają tło nerwicowe - po wykluczeniu chorób somatycznych należałoby doprecyzować taką ewentualność z psychologiem i z nim omówić kwestię leczenia. Nie wspominałaś też jakie aktualnie zażywasz leki/jakie zażywałaś wcześniej. Istnieje możliwość konsultacji w poradni leczenia bólu i ustalenia odpowiedniego leczenia objawowego. Pozdrawiam serdecznie!