Ból i kłucie w okolicy mostka i trudności z głębszym oddechem

Witam, Od 3 dni czuje ból i kłucie w okolicy mostka, mam trudności w glębszym oddychaniu, wtedy ból jest nasilony, kiedy przełykam również. Gdy naciskam na okolicę brzuszną tuż pod mostkiem czuję większe kłucie, także kiedy odbija mi się po posiłku- pieczenie jest bardzo nasilone. Nie wiem czy jest to związane tylko z przełykiem, gdyż ponad miesiąc temu w skutek upadku doznałam złamania odcinka dystalnego kręgu szyjnego. Nigdy wcześniej nie miałam tak długo trwającego bólu w okolicy mostka.

Witam Panią,

Warto wykonać rtg klatki piersiowej i kontrolne ekg. Niech Pani spróbuje kupić sobie jakiś lek z grupy blokerów pompy protonowej zmniejszający wydziealnie kwasu solnego w żołądku- np. polprazol i stosować go przez 14 dni rano na czcz. Jeśli objawy nie będą stopniowo ustępowały lub w wykonanych badaniach wyjdą jakieś nieprawidłowości, warto udać się do specjalisty celem dalszej diagnostyki.

Z poważaniem,

Marek Derkacz