Ból i opuchlizna kolana po skręcenie

Zachaczylem butem o przewracajacy sie motocykl. Przy odskakiwaniu szarpniecie spowodowalo skrecenie stawu kolanowego. Jest lekka opuchlizna. Noga jest wrazliwa na i obciazenie. Stalo sie to przy manewrowaniu moto po bardzo nierownym terenie. Jak noge rozruszam to moge zgiac a nawet stanac na niej. Bez obciazenia i bez ruchu noga nie boli. Bola miesnie i sciegna jak poruszam lub obciazam. Jestem prawie 2000 km od Polski a tu mozna liczyc na amputacje lub pokrecenie glowa. Co zrobic aby wrocic?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam serdecznie
Niestety w pszypadku skręceniu stawu kolanowego pierwszym krokiem w leczeniu jest bezwłoczna konsultacja z lekarzem ortopeda, który po przprowadzeniu badań kontrolnych określa stopień uszkodzenia stawu.Leczenie zachowawcze w każdym przypadku polega na oszczedzaniu kolana lub unieruchomieniu , zimne okłady lub maści przeciwzapalne i przeciwbolowe o działaniu chłodzącym.Dobry wpływ mają ćwiczenia izometryczne mm.czworogłowego prawidłowo wykonane przynoszą ulge i nie powodują bólu, zabiegi fizykalne takie jak pole magnetyczne ,prądy interferencyjne,jonoforeza , krioterapia .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty