Ból i opuchlizna po usunięciu jajowodu

Witam. Ponad 10 miesiecy temu usunięto mi jajowód i cześć jajnika lewego . Wszystko było dobrze od pewnego czasu odczuwam lekki ból i lekko napuchnieto strone . Dodam ze mam zaparcia . Czy cos tam sie dzieje ?

Witam,
na Pani pytanie trudno jest udzielić odpowiedź, ponieważ niezbędnym wydaje się badanie lekarskie oraz zebranie obszerniejszego wywiadu (historia dolegliwości, objawy).

Zalecałabym wizytę u lekarza ginekologa lub u lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania podstawowych badań.
Przydatne może okazać się badanie USG jamy brzusznej/narządu rodnego.

Pozdrawiam serdecznie!