Ból i puchnięcie kolan

Witam, mam 26 lat,zawsze miałam słabe kolana,do tego pięć lat temu miałam wypadek na schodach i uszkodziłam rzepkę,pod palcami czuć,że kostka jest uszczerbana.ciąża (2 lata temu),noszenie dziecka po schodach na 3piętro itp.zaowocowało tym, że kolana bolą mnie coraz bardziej. Czasami kolana dosłownie uginają się pode mną.Kolano które było uszkodzone cały czas jest trochę podpuchnięte i czasami puchnie mocniej.Jest coraz gorzej.Czy mogę sobie sama z tym poradzić,czy muszę iść do lekarza?

Witam! Niestety w tym przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty ortopedy. Tylko bezpośrednie badanie kliniczne poparte badaniami obrazowymi (usg, rtg stawów) umożliwi jednoznaczne stwierdzenie jakie struktury uległy uszkodzeniu i wdrożenie odpowiedniego leczenia.