Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i uczucie ograniczenia w biodrze

Od kiedy przebieglem pierwszy raz w zyciu 5 km. Odczuwam bol i dziwne ograniczenie w praw syswie biodrowym. Przy rozgrzewce strzyka za kazdym razem....pozniej jeszcze z 3 razy przebieglem i odpuscilem sobie bo przed snem przekladalem sie z boku na bok i czulem taki bol ze mozna bylo nieba liznac. Teraz nie biegam a staw jakis taki dziwny.jak plywam to odczucia takie jak przy roGrzewce.... co robic !
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie, najprawdopodobniej doszło u Pana do przeciążenia w zakresie mięśni stabilizujących miednicę i/lub zmian o podobnym charalkterze w zakresie samego stawu biodrowego ( niewielkie uszkodzenie chrząstki stawowej lub obrabka stawowego). Jeżeli doleglwiości utrzymują się przez dłuższy okres czasu i nie mają tendencji malejącej pomimo zaprzestania wysiłku fizycznego powinien Pan zgłosić sie na badanie do ortopedy, który na jego podstawie oraz po zebraniu wywiadu zadecyduje o ew. konieczności rozszerzenia diagnostyki lub skieruje pana na odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne w ramach leczenia objawowego w celu zmniejszenia Pana dolegliwości . Opisane przez Pana objawy wymagają wyjaśnienia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy