Ból i zasinienie paznokcia po nocy spędzonej w zbyt ciasnych butach

2 dnia temu byłam na weselu. Miałam nowe, nierozchodzone buty. Kiedy wróciłam do domu, strasznie mnie bolały nogi, szczególnie duży palec u prawej stopy. Teraz część paznokcia robi się lekko sina i palec w okolicy paznokcia nadal mnie boli. Czy to znaczy, że paznokieć mi zejdzie? Czy mogę zrobić coś, by temu zapobiec?

Witam,

w takim przypadku paznokieć zejdzie i nic go nie powstrzyma. Odrost paznokcia stopy może trwać do 8 miesięcy. Proponuje pić gelacet oraz przyjmować suplementy diety na paznokcie np. vitapil itp.

Pozdrawiam