Ból i zgrubienie w piersi w 33 tygodniu ciąży

Jestem w 33 tygodniu ciąży, dwa dni temu poczułam w lewej piersi zgrubienie, czuje też lekki ból, odrazu zrobiłam badanie USG - opis: piersi typ laktacyjny.Pierś lewa zmiana dobrze odgraniczona od otoczenia śr. 2cm nie podejrzana onkologicznie o niejednorodnej echogeniczności najprawdopodobniej odpowiada bardzo nasilonym zmianom laktacyjnym w tym obszarze. Skóra tkanka podskórna bez zmian. Węzły chłonne pachowe praw. Czy po porodzie będe mogła normalnie karmić? bardzo sie niepokoje.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak najbardziej będzie mogła Pani karmić. Podczas ciąży dochodzi do przebudowy struktury piersi pod kątem laktacji.
W opisie USG nie ma zmian niepokojących.