Ból jajnika przy kaszlu w 5 tc

Witam. Jestem w 5 tc od dnia ostatniej miesiaczki. Wizyte u lekarza mam we wt bo na ostatniej nie wykryl jeszcze zarodka. Mam pytanie bo dzisiaj pobolewa mnie tak jakby prawy jajnik przy chodzeniu czy kaszlaniu. Czy to cos niepokojacego? Czytalam na forach ze to rozciagajaca macica. Z gory dziekuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią objaw może mieć wiele różnych przyczyn, w tym rzeczywiście może być to także wynik powiększającej się macicy. Póki co proszę cierpliwie poczekać na wizytę i zgłosić niepokojące objawy ginekologowi, który prowadzi Pani ciążę. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek inne niepokojące objawy, np. silny ból podbrzusza, krwawienie proszę niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.