Ból jajników przy poruszaniu się w 33. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 33 tygodniu ciąży i od wczoraj bolą mnie jajniki przy poruszaniu się albo przy dotyku... w nocy ciężko mi było się okręcić z boku na bok... w dzień jest troszeczkę lepiej. Czy może to być spowodowane przeziębieniem czy bardziej przemęczeniem??? nie odpoczywam w dzień za dużo bo nie czuję się zmęczona ale często twardnieje mi brzuch biorę Aspargin ale bardzo się niepokoję o ten ból jajników czy to powód do zmartwień??? czy mogę przez to urodzić przedwcześnie? co mam robić???

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję w jak najszybszym czasie udać się do lekarza ginekologa. Po bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie chcę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie mogę ani Pani uspokoić, ani powiedzieć, że sytuacja jest poważna, dlatego sugeruję kontakt z ginekologiem.