Ból kciuka po jego głębokim nacięciu

5 miesięcy temu przeciąłem ostrym nożem kciuk od góry (od strony paznokcia) w poprzek środka lini zgięcia. Na pewno naciąłem kość, gdyż nóż objechał z dużą siłą. Rana szybko przesgała krwawić i niby wszystko było ok, lecz od tego czasu każde wywarcie nacisku na kciuk (podważenie czegoś, zdrapanie naklejki czy szczególnie wysiłek kciuka przy zgięciu, lub nacisk na miejsce nacięcia) powoduje ból i dyskomfort. Co jest tego przyczyną? Czy można w jakiś sposób przywrócić pełną sprawność?

Na odległość W-wa-Wodzisław trudno mi jest bez zbadania pacjenta powiedzieć cokolwiek! NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Prosze udać się do chirurga!!! zż