Możliwość rekonstrukcji ścięgna 10-15 lat po przecięciu

Witam, otóż jakieś 10-15 lat temu zatykając ampułkę z olejkiem do ciast przeciąłem ścięgno kciuka. Jeśli dobrze pamiętam przecięcie nastąpiło w okolicach zginacza najbliżej paznokcia. W wyniku tego urazu nie mogę zginać końcówki kciuka. Mogę całym kciukiem poruszać naturalnie, na boki. Palec cały czas jest wyprostowany, linie na palcu w tym miejscu są słabo widoczne. Mogę go zgiąć używając do tego drugiego palca. Czy po takim czasie jest możliwa rekonstrukcja tego ścięgna, abym mógł je używać?

Warto uda się do chirurga ręki, któremu może udać się uwidocznić położenie ścięgna zginacza głębokiego kciuka, które zostało uszkodzone. Możliwe, że jego skrócenie po tylu latach będzie wymagało jednej z kilku skomplikowanych procedur, o których lepiej opowie Panu ortopeda przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.