Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Postępowanie po przecięciu ścięgna zginacza kciuka

Panie Doktorze, od swojego lekarza prowadzącego usłyszałam tylko , że mam na 6 tygodni zwolnienie i ćwiczyć kciuk i nic więcej !!!!!! Dlatego proszę o pomoc nie chcę zaniedbać sprawy..przecięte ścięgno zginacza kciuka to dla mnie duży problem. Więc proszę o pomoc i podpowiedź jak mogę sobie pomóc??
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowana Pani, przecięcie ścięgna zginacza kciuka ( krótkiego? długiego ? - brak informacji na ten temat ) wymaga chirurgicznego zaopatrzenia - szycia tego ścięgna. Po tego typu zabiegu powinno być wdrożone postepowanie rehabilitacyjne - bezpośrednio po zabiegu jest to szynowanie dynamiczne Kleinerta, potem stopniowo wprowadza się ćwiczenia bierno- czynne pod kontrola rehabilitanta. A zatem jak najbardziej ćwiczenia - ale ściśle określone. Reasumując po tego typu zabiegu powinna Pani żgłosić się do ortopedy lub przychodzni rehabilitacji ręki celem założenia tego typu szynowania lub rozpoczęcia powyższych ćwiczeń. W zależności od stanu klinicznego ( ból, obrzęk,zaburzenia gojenia itp. ) można rozszerzyć postępowanie rehabilitacyjne o zabiegi z zakresu fizykoterapii (np. jonoforeza, laser, impulsywne pole magnetyczne). Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy