Postępowanie po zerwaniu ścięgna prostownika kciuka

Mama zerwała 4 tygodnie ścięgno prostownika kciuka. Przez 4 tyg. lekarz zalecił noszenie usztywniacz palca. Niestety nic się nie poprawiło. Wczoraj mama była na usg kciuka, które wykazało zerwanie ścięgna w 75 %. Co dalej robić? Jak ratować palec mamy i jej pomóc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli początkowo zalecane przez lekarza leczenie zachowawcze nie dało żadnych rezultatów i funkcjonalność jest niestety niezadowalająca to możliwa jest rekonstrukcja ścięgna np z ścięgna z palca wskazującego (nie wpłynie to na jego funkcje ponieważ posiada dwa ścięgna zginacze). Pozdrawiam