Zerwanie ścięgna prostownika V palca

Witam. Ponad tydzień temu stwierdzono u mnie zerwanie ścięgna prostownika V palca. Obecnie mam nosić (5 tyg.) aparat Capenera . Proszę powiedzieć czy w takim przypadku operacja powinna być wykonana zaraz po urazie? Jaka jest szansa,że palec wróci do pełnej albo zbliżonej sprawności jak przed urazem ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, nie zawsze wykonuje się natychmiastową rekonstrukcje i nie we wszystkich okolicznościach jest ona wskazana. Niestety nie mogę powiedzieć czy wdrożono najlepszą terapię dla Pana ponieważ nie mam sposobności Pana zbadać. Proszę postępować według zaleceń lekarza prowadzącego. Szansa na powrót sprawności jest także w tzw. odroczonych rekonstrukcjach ścięgien. Pozdrawiam