Zginanie palca po przecięciu zginacza

Witam; 4 tygodnie temu doznałem przecięcia zginacza 5-go palca lewej reki. Operacja nastąpiła po 4h od wypadku wszystko zostało zszyte podobno. Dzis tj 4 tygodnie po operacji palec jest mocno spuchnięty ale ma w nim czucie w zasadzie aż do opuszka. Gorzej że nie jestem w sanie samodzielnie go zgiąć na chwile obecna nawet w najmniejszym stopniu. Czy powinienem się tym bardzo martwić na obecnym etapie leczenia?

szanowany Panie, prosze skontaktować się z operującym ortopedą celem wdrożenia rehabilitacji . Rozumiem, że obecnie ma Pan zastosowany wyciąg dynamiczny Kleinerta ( ruch zgięcia odbywa się w sposób bierny, a wyprost palca jest realizowany przez Pana - czynnie ). Wszelkie watpliwości powien Pan wyjaśnić z operatorem. Pozdrawiam