Ból kolana a ryzyko kontuzji

Witam. Mam 13 lat i już ponad pół roku trenuje siatkówkę. Od pewnego czasu boli mnie kolano w dolnej części. Czy to jest kontuzja? Bolało mnie 2 miesiące ale nikt nie potrafił powiedzieć co mi dolega. Czy jest to związane z treningami? Ostatnio ból ustąpił ale po pewnym czasie znowu boli. Czy to kontuzja?
13 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej precyzyjnie wskazać przyczynę opisanych przez Ciebie dolegliwości. Teoretycznie może być to wynik przeciążenia, ale może być to także skutek schorzeń stawu kolanowego. Zdecydowanie proszę zatem tego nie bagatelizować! Po pierwsze porozmawiaj z rodzicami. Po drugie wspólnie skonsultujcie się z lekarzem pediatrą. Po trzecie bez wątpienia wskazana będzie konsultacja ortopedyczna oraz diagnostyka obrazowa kolana. Do czasu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości proszę odstąpić od intensywnych treningów.