Kontuzja kolana I pęknięcie łękotki w RM

Witam, ponad miesiąc temu doznałem kontuzji kolana. RM wykazał pęknięcie łękotki 3 st. W oczekiwaniu na wizyte u ortopety jestem ciekaw rodzaju rehabilitacji. czy ćwiczenia na rowerku oraz prostowanie nóg w maszynie w celu wzmocnienia 4głowego jest odpowiednie czy tylko bardziej zniszczę kolano w ten sposób? Pozdrawiam

Szanowany Panie, do czasu konsultacji jeżeli nie ma objawów blokowania stawu kolanowego można wykonywać wszelkie ćwiczenia wzmacniające mm. uda i podudzia bez obciążania stawu czyli rowerek,pływanie , ćwiczenia mm. w odciążeniu. Pozdrawiam. Kluczowe jest badanie ortopedyczne po którym zostanie podjęta decyzja o sposobie leczenia.