Ból kości strzałkowej

Witam! Od ponad tygodnia boli mnie kość strzałkowa, zaraz nad kostką. Cały czas ją ją czuję, a raz boli więcej, raz mniej. Dodam, że biegam i w trakcie biegu nie boli bardziej niż po wstaniu z łóżka. Smaruję czym się da, usztywniłam nogę i nie przechodzi, ale też nie boli bardziej. Ktoś mnie nastraszył, że to może być pęknięcie, ale przecież wtedy powinna mi noga spuchnąć, a jest ok.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowna Pani, dolegliwości opisywane przez Panią są ,jak rozumiem, o niewielkim stopniu nasilenia. Proponuje przerwę w treningach, utrzymanie w tym czasie usztywnienia na okres 10-14 dni. Miejscowo nieaterydowe maści p-zapalne. Jeżeli w tym czasie nie będzie poprawy - konsultacja ortopedyczna i ew. badania dodatkowe ( rtg, usg, nmr) o których piwinien zadecydowac lekarz po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty