Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, wynik RTG skolioza i zniesienie lordozy

Witam, mam 25lat mam pracę siedzącą (prowadzę tramwaj), w kwietniu podczas przekładania zwrotnicy coś strzeliło mi w krzyżu i poczułam silny ból w dole kręgosłupa promieniujący do lewej nogi. Od tego czasu przebywam na L4 i zażywam leki przeciwbólowe przepisane przez reumatologa, są to min. k****, następnie d*** , później A**** a teraz B***. Walczę już z tym bólem od 16 kwietnia i już biorę czwarty rodzaj tabletek i jakoś nie czuję dużej różnicy, często podczas dłuższego siedzenia odczuwam ból w okolicy lędźwiowej i również podczas pochylania się. Jak na razie lekarka zaleciła mi tylko leżenie w domu, twierdząc, że samo przejdzie, ale mija już miesiąc i dalej odczuwam ten ból, mimo że biorę te leki przeciwbólowe 2 razy dziennie. Lekarka chce już mnie wysłać do pracy, gdyż twierdzi, że ból już dawno powinien minąć. Wczoraj odebrałam wynik RTG kręgosłupa odcinka L-S. i opis następujący : "Lewo wypukła skolioza kręgosłupa L ze zniesieniem lordozy lędźwiowej" . Moja lekarka jeszcze tego zdjęcia nie widziała bo kontrolę mam za dwa tygodnie. Moje pytanie jest następujące : Czy powinnam mieć jakieś zabiegi rehabilitacyjne, i czy ta lordoza może powodować ten ból? Boję się, że jeżeli lekarka wyśle mnie do pracy, a schorzenie nie będzie dobrze wyleczone, to ból się jeszcze bardziej nasili. Proszę o rzetelną odpowiedź i z góry dziękuję i pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Lordoza to fizjologiczne wygięcie kręgosłupa w stronę jamy brzusznej- u Pani jest ono zniesione. Skolioza to nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa na bok. Obydwa te czynniki mogą być odpowiedzialne za promieniujący do łydki ból, co związane jest najprawdopodobniej z uciskiem na wychodzące od rdzenia nerwy.
Dobrze byłoby zasięgnąć opinii neurologa, zwłaszcza iż leczenie przeciwbólowe nie przynosi Pani poprawy.