Ból krocza i potrzeba oddawania moczu

Witam! Mam 5-letnie dziecko - chłopczyka, który od jakiegoś czasu skarży się, że po oddaniu moczu dalej wydaje mu się, że chce siku. Mocz oddaje normalnie, nie częściej niż zwykle, ale po oddaniu bardzo narzeka, że dalej mu sie wydaje, potrafi wtedy położyć się na podłodze, płacze i trzyma się za krocze. To trwa już 3 miesiące. Robiłam już wszystkie badania: moczu, na posiew, ale wyniki były dobre. Byliśmy nawet u nefrologa dziecięcego, ale stwierdził, że wszystko jest w porządku. Nie wiem, co mam robić, bo problem nie ustępuje, a nawet się nasila! Pomóżcie proszę. Furagina. No-spa, Urosept i Żurawit nie pomogły. Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję!

Witam!
W opisanym przypadku zawsze należy wykluczyć organiczne podłoże zaburzeń w oddawaniu moczu. Wydaje się, że zostało ono wykluczone przez specjalistę (jeśli nie to konieczne należy wykonać USG jamy brzusznej i w razie ewentualnych nieprawidłowości skonsultować wynik z pediatrą). Podłoże infekcyjne również nie zostało wykazane. W związku z tym należy podejrzewać podłoże psychogenne. Proponuję skonsultować problem z psychologiem. Bardzo często takie problemy pojawiają się nieświadomie u dziecka jako reakcja na trudną sytuację w domu czy otoczeniu. Pozdrawiam serdecznie!