Ból krzyża i jajnika a zbliżająca się miesiączka

witam dostalam doxycyline 100mg bralam przez 9 dni. i metronidazol.na zapalenie przydatkow mam dostac miesiaczki po zakonczeniu leczenia zaczol bolec mnie krzyz i bardziej z prawej strony czyli tam gdzie jajnik byl najbardziej powiekszony.Czy to moze byc z powodu zblizajacej sie miesiaczki ?dodam ze dostalam biegunki i wzdec po zakonczeniu antybiotyku.Czy mozna jakos zapobiegac nawrotą zapalen? inne pytanie mam czy podczas przyjmowania metocard 50 25 mg rano i 25 wieczorem moge brac polopiryne s?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do drugiego pytania to można brac te dwa leki. Przed miesiączka mogą oczywiście występować dolegliwości bólowe.

Aleksander Ropielewski

Może Pani łączyć metocard z acardem. Odnośnie dolegliwości ginekologicznych to mogą one być powodowane zarówno przez zbliżajacy się okres, jak i niewyleczony stan zapalny oraz być skutkami antybiotykoterapii (zwłąszcza biegunki). Wskazane spożywnaie jogurtów lub probiotyków oraz kontrola u ginekologa (ocena stanu jajników).