Ból łydek jako objaw żylaków lub niedobór magnezu

Witam. Od kilku dni "czuje łydki".Na lewej nodze pojawiła mi się wystająca żyła, jest w kolorze skóry,nie boli przy dotyku i nie jest twarda.Nogi nie puchna,nie mam skurczów, bolą niezależnie od pory dnia.Czasami czuje drżenie mięśni w łydce. To objawy żylaków czy niedoboru magnezu?Ostatnio mało sypiam,pije kawę i mam dużo stresu (sesja). objawy dotyczą także prawej nogi na której nie zaobserwowalam żadnych zmian skórnych. Proszę o radę.

Proszę wykonać USG Doppler, badanie poziomu magnezu oraz udać się na konsultację do chirurga lub chirurga naczyniowego. Bez badania trudno postawić odpowiednią diagnozę.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg