Ból na wysokości guza pięty

Choroba Haglunda jest zawsze do wykrycia na rtg? Czy narośle może być chrzęstno-kostne i wtedy jedynie rezonans lub interwencja chirurga pozwala to wykryć? Ból na wysokości guza pięty dokucza mi od ponad roku, dwukrotne ostrzyknięcie czynnikami wzrostu wzmocniło ścięgno, ale ból występuje nadal szczególnie rano i po spoczynku, po wstaniu z siedzenia. Objawy są dość specyficzne bo po próbie chodzenia bez klinów pod piętami było gorzej i ból w czasie chodzenia pod piętą i wyżej guza pięty.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zwyczajowo zmiany widoczne sa już w rtg, a nawet w badaniu fizykalnym, dlatego sugeruję konsultację z ortopedą celem ustalenia dalszego postępowania - ewentualnego leczenia operacyjnego.
Pozdrawiam