Ból nad lewą piersią blisko pachy

witam od jakiegoś czasu boli mnie nad lewą piersią blisko pachy gdzie ból sięga aż po łopatkę co to może być ? byłam już z tym u doktora to pani mi powiedziała że właśnie tamtędy przebiega nerwoból i to mnie boli czy to może być prawda bo ja boję się że to może być serce?

Piotr Pilarski

Na podstawie charakteru bólu lekarz jest w stanie wykluczyć przyczynę sercową. Dodatkowo przeciwko takiej etiologii przemawia Pani młody wiek. Postępowanie jest słuszne.

Pozdrawiam.

Znaczenie ma też charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd.
Nerwoból ma ściśle określoną charakterystykę bólu i wymaga wyjaśnienia przyczyny wystąpienia.
Żeby wykluczyć przyczynę sercowopochodną należy zrobić podstawowe badania jak choćby EKG.