Ból nerek i stany podgorączkowe

Od 4 dni bolą mnie nerki(ból czasami przeszywa pionowo w dół),USG sprzed 2-3 mcy jest OK (występowały jednorazowe bóle, przechodziły po środkach moczopędnych),mocz wydaje się normalny. Wieczorami mam stany podgorączkowe(może jednak to być związane z powiększonymi, bolesnymi od kilku tyg. węzłami przy szyi, antybiotyk nie pomógł).Lekarz przepisał mi Dicloduo (podobno to promieniowanie od kręgosłupa bądź brzucha-niepotwierdzone IBS) Ból jednak nie mija.Co mogę prócz nawadniania i ogrzewania robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości w okolicy nerek mogą być wynikiem zapalenia dróg moczowych jak i np. kamicy. Sugeruję wykonanie analizy moczu oraz ew. powtórzenie USG jamy brzusznej.