Jak leczyć ból w okolicy nerek?

Pojawiło się zaczerwienienie po lewej stronie oraz występuje czasami ból w okolicach nerek proszę o informację co to?

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie do końca rozumiem sformuowanie "zaczerwienienie po lewej stronie". Ból w okolicy lędźwiowej może świadczyć o chorobie nerek. Najczęściej o kamicy nerkowej. Taki ból charakteryzuje się znacznym nasileniem i promieniowaniem do pachwiny i wewnętrznej części ud. W celu potwierdzenia takiej diagnozy powinien pan wykonać USG jamy brzusznej oraz badanie ogólne moczu, z jego ewentualnym posiewem. Jeżeli ból nie jest bardzo nasilony polecam udać się z tym problemem do lekarza rodzinnego. W przeciwnym razie (ból nie do zniesienia) polecam od razu udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.