Co oznacza ból w dolnej części pleców promieniujący na brzuch?
Dzien dobry od jakiegoś czasu mam ból gdy siedzę łapie z nienacka po prawej dolnej stronie pleców i promieniuje na brzuch tez po prawej stronie jes on dziwny drentwieje przechodzą takie mrówki i do tego ucisk szybko przechodzi jak się położę na plecy do jakiego lekarza mam się udać dziękuje

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Polecam udanie się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. Podstawowe różnicowanie w tym przypadku to nawracające napady kolki nerkowej spowodowanej kamicą nerkową oraz zespół ucisku na nerwy splotu lędźwiowego. Jeżeli ból jest nie do wytrzymania należy udać się w miarę szybko do szpitalnego oddziału ratunkowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.