Krwiomocz i ból brzucha
Witam W lipcu "zapadły" mi się dolne żebra po prawej stronie. Od tego czasu utrzymuje się ból brzucha pod żebrami promieniujący do pleców, stany podgorączkowe, silne zmęczenie, biały nalot na języku. Kolejne zlecone przez lekarza badania są w normie (morfologia, rtg, usg, kolonoskopia), jedynie gastroskopia wykazała zapalenie błony śluzowej żołądka i od lipca w badaniach moczu utrzymuje się krwinkomocz. Nie miałam żadnego urazu żeber czy brzucha. Czekam na wizytę u nefrologa. Co to może być?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Krwiomocz może występować przy infekcjach dróg moczowych, kamicy nerkowej, chorobach kłębuszków nerkowych lub w zespole dziadka do orzechów, którego istotą jest poszerzenie lewej żyły nerkowej, objawia się bólami w jamie brzusznej często z promieniowaniem do pleców i okolicy lędźwiowej, osłabieniem, żylakami kończyn dolnych, guzkami krwawniczymi odbytu. Najlepiej oceni to jednak nefrolog.
Pozdrawiam