Jak postępować przy takim krwiomoczu?
Witam, moja mama rok temu miała krwiomocz. Teraz znowu się powtórzył trwa już kilka tygodni,jest bezbolesny. Ma przepisaną Cyclonamine(250mg) 3×2 i exacyl (500mg)3×2 oraz Furaginum (100mg) 3×1. Niestety nie pomaga. Wyniki moczu Barwa:ciemno żółta, Klarowność :lekko mętna, Odczyn :5.5,Leukocyty : 25WBC/UL,erytrocyty : 250Rbc/ul. Osad moczu nabłonki płaskie pojedyncze, leukocyty:10-8-9wpw, erytrocyty swierze pokrywają luźno pole widzenia, bakterie nieliczne, śluz pasma nieliczne. Badanie USG będzie miała za tydzień. Proszę o poradę co do tej pory robić, czy coś poważnego się dzieje. Dziękuję

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownej wizyty u urologa lub nefrologa. Opisuje Pani, że mama doświadczyła podobnych objawów rok temu. Teraz krwiomocz również występuje i jest on widoczny zarówno gołym okiem, jak również potwierdzają go badania laboratoryjne. Z wyniku badania moczu wynika, że brak jest dodatkowo markerów zapalenia czy bakterii. Nie wspomina Pani także o gorączce. Kuracja, która została zalecona nie przynosi efektów, a badanie USG ma mieć miejsce dopiero za kilka dni. Każdy krwiomocz jest objawem alarmującym, który wymaga odpowiedniego postępowania zarówno diagnostycznego jak leczniczego. Dlatego też w tej sytuacji, gdy brak jest poprawy mimo leczenia, konieczna jest pilna konsultacja lekarska. Krwiomocz może być objawem wielu schorzeń np. kamicy nerkowej, nefropatii czy innych uszkodzeń nerek dlatego wnikliwa analiza pozwoli ocenić przyczyny dolegliwości Pani mamy.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz
https://portal.abczdrowie.pl/ogolne-badanie-moczu
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-a-czeste-oddawanie-moczu
https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-kamica-nerkowa