Jak postępować przy takim krwiomoczu?

Witam, moja mama rok temu miała krwiomocz. Teraz znowu się powtórzył trwa już kilka tygodni,jest bezbolesny. Ma przepisaną Cyclonamine(250mg) 3×2 i exacyl (500mg)3×2 oraz Furaginum (100mg) 3×1. Niestety nie pomaga. Wyniki moczu Barwa:ciemno żółta, Klarowność :lekko mętna, Odczyn :5.5,Leukocyty : 25WBC/UL,erytrocyty : 250Rbc/ul. Osad moczu nabłonki płaskie pojedyncze, leukocyty:10-8-9wpw, erytrocyty swierze pokrywają luźno pole widzenia, bakterie nieliczne, śluz pasma nieliczne. Badanie USG będzie miała za tydzień. Proszę o poradę co do tej pory robić, czy coś poważnego się dzieje. Dziękuję
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownej wizyty u urologa lub nefrologa. Opisuje Pani, że mama doświadczyła podobnych objawów rok temu. Teraz krwiomocz również występuje i jest on widoczny zarówno gołym okiem, jak również potwierdzają go badania laboratoryjne. Z wyniku badania moczu wynika, że brak jest dodatkowo markerów zapalenia czy bakterii. Nie wspomina Pani także o gorączce. Kuracja, która została zalecona nie przynosi efektów, a badanie USG ma mieć miejsce dopiero za kilka dni. Każdy krwiomocz jest objawem alarmującym, który wymaga odpowiedniego postępowania zarówno diagnostycznego jak leczniczego. Dlatego też w tej sytuacji, gdy brak jest poprawy mimo leczenia, konieczna jest pilna konsultacja lekarska. Krwiomocz może być objawem wielu schorzeń np. kamicy nerkowej, nefropatii czy innych uszkodzeń nerek dlatego wnikliwa analiza pozwoli ocenić przyczyny dolegliwości Pani mamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz

https://portal.abczdrowie.pl/ogolne-badanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-a-czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-kamica-nerkowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty