Ból nóg -co może być przyczyną?

Wiek 37 kobieta. Pisałam do państwa w sprawie opuchniętych oczów stan ten nadal się utrzymuje.Robione były badania na nerki, lekarz stwierdził że wynik jest dobry. Wyjechałam na wakacje nad morze po dojechaniu na miejsce pobytu zapuchły nogi i pojawił się ból. Dodatkowo złapałam przeziębienie. Lekarz zapisał antybiotyk clindamycin-mip 600mg modafen i leki przeciwbólowe. Po powrocie lekarz zmienił antybiotyk novamox1000 cały czas mam ból nóg co może być przyczyną. Dostałam skierowanie na rtg kręgosłupa. Jakie jeszcze mogę zrobić badania lekarz podejrzewa rwę kulszową.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Ze względu na obrzęki okolic oczu oraz nóg i prawidłowe parametry nerkowe warto oznaczyć TSH jeśli jeszcze tego nie zrobiono.

Odnośnie bólu nóg prosze poczekać na wynik RTG, gdyby nic nie wniosło, może warto rozważyć rezonans magnetyczny kręgosłupa.

Ważne jest, w której dokładnie okolicy bolą Panią nogi- czy są to stawy, podudzia , uda, stopy. Przyczyn może być bardzo wiele i w związku z tym można by robić mnóstwo badań, ale nie ma to sensu. Ukierunkować może dokładniejszy opis dolegliwości.Proszę o tym pamiętać podczas wizyty u lekarza.

Ponadto ważną informacją będzie podanie okliczności występowania bólu oraz jego ustępowania, kiedy wystąpił po raz pierwszy, czy leczy się Pani na coś przewlekle, etc.

Pozdrawiam serdecznie