Ból w piszczeli, kolanie i stopie a reumatyzm

Witam! Od dłuższego czasu, a raczej odkąd pamiętam bolą mnie nogi, tzn. piszczele. Teraz od mniej więcej roku ból jest w lewej nodze w piszczeli, kolanie i stopie. Nie działają już maści rozgrzewające i termofor. Do jakiego lekarza iść i co to morze być? Czyżby reumatyzm? PS Czasami wykręca, tzn. bolą mnie też kości dłoni. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Takie bóle rzeczywiście mogą mieć podłoże reumatyczne lub też są związane z występowaniem dny moczanowej. Na początku radziłbym w tej sprawie zwrócić się do lekarza rodzinnego, który zapewne zbada Panią dokładnie i wykonana podstawowe badania (np. określi we krwi czynnik reumatyczny - latex, ASO, morfologia, CRP, kwas moczowy, być może wykona RTG stopy, kolana). Po tych badaniach może uda się postawić diagnozę, włączyć odpowiednie postępowanie i/lub ewentualnie skieruje do reumatologa lub/i ortopedy.