Bóle kości i dolnej części kręgosłupa

Witam! Na początku 2011 roku zaczęły delikatnie pobolewać mnie kości. Konkretnie to przedramiona, piszczele, kolana, łokcie. Boli mnie też dolny kręgosłup, ale to zapewne wynik mojego kręgozmyku, który mam stwierdzony. Bóle nie są skutkiem ruchów. Postanowiłem sobie zrobić we wrześniu profilaktyczne badania: Ob: 2; Morfologia: idealna; Biochemia ASPAT, ALAT,IRON: Idealne; RTG klatki piersiowej: idealne; USG j. brzusznej: idealne; LDH: idealne. W roku 2011 miałem jeszcze w marcu morfologię, która była też idealna. Chciałem zapytać, czy takie bóle po prostu bywają? Jaki może być powód takich bóli? Dziękuję.

W takim wypadku warto byłoby wykluczyć występowanie reumatoidalnego zapalenia stawów oraz dny moczanowej dlatego należałoby wykonać takie badania jak: odczyn Waalera-Rosego, latex, CRP, ASO, kwas moczowy. Jeśli wyniki wyjdą w normie to być może bóle mają podłoże głęboko neurologiczne. W takim wypadku radziłbym jeszcze skonsultować się z neurologiem i być może także reumatologiem (mimo ujemnych wyników badań laboratoryjnych). W Pana wieku takie bóle nie powinny występować samoistnie. Raczej muszą mieć jakieś patologiczne podłoże. Trzeba to konkretnie wyjaśnić.