Ból nóg podczas stosowania tabletek hormonalnych

Witam.2 lata temu przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne,ale bardzo bolały mnie nogi, więc je odstawiłam i dolegliwości minęły.Chciałabym znowu stosować tabletki, kilka dni temu inna ginekolog wypisała mi receptę na takie, których jeszcze nie brałam (Lesinelle), ale zignorowała moją informację o występujących dawniej dolegliwościach. Zastanawiam się, czy na pewno powinnam zacząć je przyjmować, mam duże obawy, czy mi nie zaszkodzą i czy znowu nie wystąpi ból nóg. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ma Pani tendencję lub predyspozycję do zakrzepicy, żylaki kończyn dolnych, pali papierosy, ma nadwagę lub występują inne przeciwwskazania do stosowania doustnej antykoncepcji należy rozważyć powtórne rozpoczęcie terapii.
Jeśli się Pani na nią zdecyduje, należy obserwować się, czy nie dochodzi do wystąpienia działań nieporządanych jak poprzednio. Gdyby tak było, należy natychmiast zaprzestać stosowanie tabletek i skonsultować się z ginekologiem.