Bóle, pulsowanie i mrowienie żył podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Szanowni Doktorzy, od tego cyklu po raz pierwszy w życiu przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Aidee, przyjęłam dziś 17. tabletkę, jednak od kilku dni bolą, pulsują i mrowią mnie nogi i żyły. W rodzinie występuje tendencja do żylaków. Niestety, mój ginekolog jest teraz na urlopie. Czy powinnam przerwać TERAZ stosowanie tabletek, czy po skończeniu 21. tabletki? I czego mam się spodziewać po odstawieniu? Okres? Jeśli stosowałam tylko miesiąc, czy objawy będą bardzo dokuczliwe? Proszę o pomoc.

Proponuję odstawić tabletki po skończeniu opakowania. Do rozważania wykonanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Dalszą antykoncepcję proszę ustalić z ginekologiem prowadzącym.