Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból nogi a zerwane więzadło stawu skokowego

Podczas gry w pilke źle ustałem na prawą nogę, zeszła ona mi do wewnątrz. Nie poszedlem do lekarza, bo opuchlizna znikła po jednym dniu ale ból pozostał. Po dwoch miesiącach ból nie ustępował i poszedlem do lekarza.. Rentgen nie wykazał żadnego skręcenia.. więc pewnie mam coś z więzadłami gdyby jedno z więzadeł stawu skokowego zerwałoby mi się to czy opuchlizna też znikłaby po jednym, dwóch dniach
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Skręcenie stawu skokowego może spowodować różne uszkodzenia w stawie i jego okolicy: od uszkodzeń torebki stawowej i więzadeł, poprzez uszkodzenia chrząstki stawowej i ścięgien będących w pobliżu (najczęściej mięśni strzałkowych lub ich troczków). Uraz ten może również przyczynić się do przerostu błony maziowej. Trudno wyrokować jak szybko obrzęk ustępuje po danym rodzaju uszkodzenia. Decydujące znaczenie mają Pana objawy oraz badanie kliniczne stawu. Pewnie potrzebna będzie również szersza diagnostyka okolicznych tkanek miękkich.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy