Silny ból kostki a zapalenie stawu skokowego i urazy z przeszłości

Witam serdecznie, 3-7 lat temu grałem sporo w piłkę nożną, lecz moje kostki było narażane na urazy, przebyłem zapalenie stawu skokowego (wstrzykiwane blokady) . Teraz w ciągu 1-1.5mca dwa razy miałem takie coś że ból pojawiał się znikąd i przy odciażeniu kostki znikał po tygodniu. Pierwszy raz obudziłem się z bólem kostki, a 2-gi raz podczas zakupów w supermarkecie. Brak obrzęków, w piłkę już nie gram od 2 lat. Ból porównywalny do wbijania gwoździa. Zastanawia mnie skąd to się bierze.

Szanowny Panie,
Trenenowanie piłki nożnej naraża staw skokowy na powtarzające się urazy (mniejsze i większe). Pana objawy moga być przyczyną wielu schorzeń, jednak w pierwszej kolejności sugerowałbym wykluczenie uszkodzenia chrząstki stawowej i przerostu błony maziowej w stawie skokowym. Wnikliwe badanie kliniczne i MRI odpowiedzą na pytanie o przyczynę Pana dolegliwości. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego