Promieniujący ból od kostki do łydki

odczuwam ból w okolicy kostki promieniujący do łydki, ze strony zewnętrznej. Czasem po dłuuuugim odpoczynku mogę zrobić kilka kroków, potem zaczyna boleć. Jak chodzę na palcach jest lepiej, ale po dłuższym czasie także jest bolesne. Proszę o szybką odpowiedź.

Szanowna Pani,
Trudno o diagnozę bez zbadania Pani kończyny. Ból po zewnętrznej stronie goleni promieniujący do kostki bocznej (a czasem także bocznej części stopy) może być spowodowany m.in. uszkodzeniem ścięgien mięśni strzałkowych lub podrażnieniem (neuropatią) nerwu łydkowego.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego