Uczucie kłucia w stopie

Witam. od miesiąca mam problem z prawą stopą. czuję kłucie, jakby ktoś wbijał mi grubą igłę od poduszki pod dużym palcem w stronę palców. z początku to było krótkotrwałe i pojawiało się rzadko. teraz jest to częste, a jeśli dużo chodzę, później czuję pulsowanie w tym miejscu stopy. problem jest do tego stopnia, że czasem tracę grunt pod stopą i lecę do przodu... chodzę często w wysokich butach ale od wakacji jest to sporadyczne, a ból zaczął się w okolicach sylwestra. proszę o radę.. Joanna.

Szanowna Pani,
Trzeba przede wszystkim zbadać pani stopę. Ból może wynikać z przeciążenia tzw. ścięgna zginacza krótkiego palucha lub być spowodowany złamaniem zmęczeniowym trzeszczek (drobnych kostek po stronie podeszwowej palucha).
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego